Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Başvuruları

 Lisans Yerleştirme Sınavı Başvuruları

YGS 2017 sonuçlarına göre 180 puan barajını geçip LYS’ye girmeye hak kazanan adaylar için LYS başvuruları 4 Nisan 2017 Salı günü başlıyor.  LYS başvurusunda bulunmak isteyen adaylar ÖSYM ‘Aday İşlemleri Sayfası’ndan başvurularını gerçekleştirebilecek. (https://ais.osym.gov.tr)

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) başvuruları  17 Nisan 2017’de sona eriyor. Aday öğrenciler ücret ödemelerini ise 18 Nisan 2017 tarihine kadar gerçekleştirmek zorunda. Uzmanlar öğrencileri, LYS başvurularını erkenden yapmaları konusunda öğrencileri uyarıyor. LYS başvuruları 14.00’da ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başlayacak.

Sınava girecek olanlar girmek istediği bölüm ücreti olarak (her biri) 40 lira ücret ödemesi gerekiyor. Sınava girme kısıtlılığı bulunmamaktadır. Sınavlara 180 baraj puanını geçen herkes girebilir.

 

 
 
 
 
 
 

YGS-1 ve YGS-2

Yazar: Murat KOÇ

2 thoughts on “Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Başvuruları

  Kullanıcı (Ad Yazmak zorunludur)

  (Mayıs 22, 2017 - 4:30 pm)

  Sınav ücretleri sizcede çok pahalı değil mi? 4 sınava girmek istesek 160 lira para vermemiz gerekiyor çok saçma

   Murat KOÇ

   (Mayıs 24, 2017 - 12:46 pm)

   Daha uygun olabilirdi, özellikle en az 2 sınava girmek zorunda olan adaylar için. ÖSYM’nin bu durumu göz önünde bulundurarak bundan sonraki seneler için tekrardan değerlendirmesi gerekiyor diye düşünüyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*